Wyprawa na zamówienie

Kurs BASE jumping w Hiszpanii

Całoroczna hiszpańska baza spadochronowa zaprasza na kurs skoków BASE. Szkolenie zawiera dużo więcej niż przeciętny First Jump Course. To szkolenie przygotowane z myślą o relatywnie bezpiecznym początku kariery skoczka BASE.

Kurs skoków BASE w Hiszpanii
Minimalna ilość uczestników: 1 osoba
Maksymalna liczba uczestników: 3 osoby
Czas trwania: 7 dni
Termin: wrzesień - lipiec

1) wylot z Polski do Hiszpanii
2-5) szkolenie na strefie zrzutu.
5-6) wyjazd na skoki z wiaduktu
7) powrót do Polski
Dzień pierwszy: Logowanie w bazie Atmosfery
Po przybyciu do Sewilli, jeśli kandydat sobie życzy, możemy odebrać z lotniska lub z dworca kolejowego i przywieźć nas. Pierwszy dzień, zazwyczaj przeznaczony jest na odpoczynek. Można jednak również wykorzystać go do spraw formalnych, takich jak choćby wykupienie polisy OC na skoki spadochronowe.

dzień 2-5
Szkolenie na strefie zrzutu. Układanie spadochronu BASE, skoki treningowe. Poznawanie właściwości czaszy BASE. Lądowanie na celność na lotnisku oraz w trudnych warunkach (poza lotniskiem). Wykłady teoretyczne w bazie Atmosfery. Trening oddzielania się od obiektów.

dzień 5-6
Wyjazd na skoki z wiaduktu. W kursie przewidziane są 3 skoki, jeden jest skokiem asystowanym, gdzie instruktor trzyma pilocik od spadochronu BASE. Jeśli oddzielenie od obiektu było prawidłowe następny skok, kandydat wykonuje samodzielnie. Wszystkie skoki wykonywane są spadochronie układanym przez kandydata

Dzień 7 wylogowanie ;)
Zakończenie szkolenia uhonorowane jest pamiątkowym certyfikatem. Skoczek BASE, jeśli nie dysponuje własnym transportem, może zostać odwieziony na lotnisko

Program szkolenia zawiera m.in:
Wykłady na temat bezpieczeństwa skoków BASE,
Wykłady na temat konfiguracji i budowy sprzętu spadochronowego,
Zajęcia z układania czaszy BASE konfigurowanej z normalnym zestawem spadochronowym,
Zajęcia z układania zestawu BASE (slajder up, slajder down),
Zajęcia z prawidłowego oddzielania się od niektórych obiektów,
Ćwiczenia celności lądowania (skoki z samolotu),
Ćwiczenia z czaszą BASE (skoki z samolotu),
Asystowany skok z wiaduktu (86m lub 105m),
Skok z wiaduktu bez asystowania,
Warunki progowe rozpoczęcia kursu.
Wykonanie pierwszego skoku BASE jest możliwe dopiero po oddaniu minimum 200 skoków spadochronowych. Kurs Pro BASE można jednak rozpocząć wcześniej. Zachęcamy do lektury artykułu na temat skoków BASE. W Hiszpanii, z racji funkcjonowania całorocznej strefy zrzutu można szybko 'doskakać' brakujące skoki. Należy przyjąć, że około 50 skoków w ciągu tygodnia przy zachowaniu dyscypliny oraz dysponując wystarczającymi środkami finansowymi. Zainteresowani skokami BASE, którzy jeszcze ani razu nie skoczyli mogą liczyć na poprowadzenie swojego szkolenia właśnie w tym kierunku. W bazie Atmosfery szkolimy od podstaw, czyli od kursu AFF.

Co należy ze sobą zabrać?
W siedzibie ZUS należy (bezpłatnie) odebrać kartę europejskiego ubezpieczenia medycznego. Karta umożliwia leczenie w nagłych przypadkach na terenie całej Unii Europejskiej. Jest to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne ale i bardzo wygodne do stosowania.
Do skoków BASE, ze względu na trudne warunki lądowania należy zabrać ze sobą buty turystyczne stabilizujące staw skokowy, rękawiczki, ochraniacze na kolana i na łokcie. Używamy poza tym kaski ochronne ale tych, ze względu na prowadzone w bazie szkolenia podstawowe mamy pod dostatkiem.