Wyprawa na zamówienie

Hong Kong - Macao

Kasyna i sporty ekstremalne w Macao. Wyścigi konne i zakupy w Hong Kongu. Niebanalne miejsca z ciekawą historią i kulturą. Tego długo się nie zapomni.

Trasa: Hong Kong - Macao
Minimalna ilość uczestników: 1 osoba
Maksymalna liczba uczestników:  12 osób
Czas trwania: 5 dni
Termin: cały rok (wyścigi konne od września do czerwca)

1) wylot z Polski
2) Hong Kong
3) Macao, kasyna, sporty ekstremalne
4) Hong Kong - wyścigi konne (opcja)
5) przelot do Polski
Dzień 1 

Wylot z Polski przez jedenz europejskich portów lotniczych do Hong Kongu.

Dzień 2

Przylot do Hong Kongu, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po zakwaterowaniu w hotelu, udamy się na wycieczkę po mieście. Jako pierwsze wzgórze Wiktorii. Wjedziemy kolejką na - Peak Tower i będziemy mieli niecodzienną okazję aby podziwiać panoramę miasta i same wieżowce z góry.

Następnie przejedziemy do Aberdeen dawnej wioski rybackiej. Tu chętni będą mogli zakosztować odrobiny luksusu, czyli pójdziemy na obiad na pływającej restauracji Jumbo, jednym z charakterystycznych miejsc w Hong Kongu. Restauracja ta słynie z dań z owoców morza. 

Wracając do naszego hotelu przepłyniemy z wyspy Hong Kong na Kowloon promem Starr Ferry - charakterystycznym, zabytkowym, ale używanym na co dzień. Dalej przejdziemy przez promenadę podziwiając jeden z najpiękniejszych na świecie widoków na oświetlone wieżowce, aby ostatecznie udać się na zasłużony odpoczynek.

Dzień 3

Macao. Zwiedzimy zabytkowe kolonialne centrum wpisane na listę UNESCO. Na wieży telewizyjnej Macao Tower można zmierzyć się ze swoim strachem i skoczyć na bungee (najwyższe bungee na świecie - skok jest oddawany z wysokości 233 metrów), zjechać na linie, wspiąć się na sam czubek masztu, lub przejść po okrągłym balkonie bez barierek, zawieszonym nad przepaścią. Wieża w Macao powstała w 1991 roku i licząc 338 metrów jest jedną z najwyższych na ziemi. Za organizację sportów ekstremalnych na Macao Tower odpowiada słynna Nowo Zelandzka firma AJ Hackett, która operuje w najbardziej niesamowitych miejscach na świecie. Może więc to być dzień pełen adrenaliny, którego nie zapomni się do końca życia.

http://macau.ajhackett.com/ Odwiedzimy również jedno z licznych w tym miejscu kasyn. Będzie to największe na świecie Kasyno Weneckie - w którym odtworzono zabytkowe centum tego pięknego miasta wraz z kanałami. Możemy tan nawet spotkać gondolierów śpiewających tradycyjne włoskie pieśni. Wieczorem powrót do Hong Kongu, nocleg w hotelu. 

Dzień 4

Rano pojedziemy na wyspę Lantau gdzie gondolową kolejką uciekniemy od gwaru wielkiego miasta. Podczas 25 minutowej jazdy będziemy mogli z góry oglądać lotnisko położone na sztucznej wyspie oraz dzikie krajobrazy. Na koniec dotrzemy do Tian Tan Buddha,największego na świecie posągu siedzącego buddy. Wizyta w tradycyjnej chińskiej herbaciarni. Jeżeli pogoda nam na to pozwoli ze wzgórza zjedziemy na plażę gdzie będzie można się zrelaksować przed powrotem do domu. Wieczorem z promenady zobaczymy Pokaz świateł i laserów w wykonaniu wieżowców Hong Kongu. Ze względu na ilość budynków biorących w tym udział, pokaz został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Po całodziennym wysiłku chętni mogą się udać na masaż stóp, niezastąpiony relaks dla naszych umęczonych nóg.

Dzień 5
Powrót do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych. 

Opcjonalnie
?

W zależności od dostępności terminów wizyta na zawodach jeździeckich w Hong Kongu. Można to wpasować w już istniejący program lub wydłużyć imprezę o jeden dzień. Zawody w sezonie rozgrywane są nawet 2 razy w tygodniu. Zazwyczaj w dzień na największym nowoczesnym torze Sha Tin mieszczącym około 90.000 kibiców, oraz w nocy na zabytkowym torze na wyspie Hong Kong. Emocji towarzyszące wyścigom, oraz zakładom bukmacherskim im towarzyszącym nie da się opisać. A w puli wygranych co pół godziny zmieniają właściciela miliony dolarów.